Supercell; Helsinki, Finlandiya merkezli olan bir video oyun şirketidir. 2010 yılı içinde kurulmuştur.

2010 yılından bu yana onlarca sayıdaki oyununu daha beta sürümü piyasadayken kaldıran oyun yapımcısı şu anda Clash of Clans, Hay Day, Boom Beach, Clash Royale ve Brawl Stars adındaki oyunlarıyla ünlü. 2012 yılının son aylarına doğru Clash of Clans adlı oyunundan günlük 2,4 milyon dolar civarı gelir elde etmeye başlayan şirket yılın en çok kazanan şirketler listesine girmişti. 2016 yılında şirket Clash of Clans alı oyunundan uyarladığı diğer oyunu Clash Royale adlı oyununu piyasaya çıkarmış ve bu oyun hem Android hem de iOS platformlarında yılın oyunu seçilmiştir.

Elektrikli Arabalar Nedir, Nasıl Çalışır? Elektrikli Arabalar Nedir, Nasıl Çalışır?

Supercell Şirketi Sadece sahip olduğu üç oyunu ile 2015 yılında toplam olarak 2,3 milyar dolar gelir etmiş ve 924 milyon dolar civarında kâr elde etmiştir. Supercell’in Helsinki şehri dışında Seul, Şangay, Tokyo ve San Francisco şehirlerinde de aktif olarak hizmet veren ofisleri bulunmaktadır.

Şirketin %81.4'lük çoğunluk olan bir kısmını Çin merkezli bir şirket Tencent adlı firma 8,4 milyar euroya tutarında bir paraya satın almıştır.

Supercell İletişim

Supercell şirketi ile ilgili bir sorun yüzünden Supercell ile iletişime geçmek için ulaşabileceğiniz bir telefon numarası bulunmamakla beraber e-posta: [email protected] adresine ulaşabilirsiniz.