Kirsten Dunst, Ters "Örümcek Adam" Öpücüğünün Bugünkü Kadar Ünlü Olacağını Hiç Düşünmediğini Söyledi

Kirsten Dunst, kariyerinde, Jane Campion'un Netflix filmi The Power of the Dog da dâhil olmak üzere, bir ton süper ünlü filmde rol aldı.

Ancak bazı hayranlar için, o her zaman Sam Raimi'nin '00s Spider-Man üçlemesindeki OG Mary Jane Watson olarak bilinecek.

2002'de Tobey Maguire'ın oynadığı Spider-Man'de Kirsten, sinema tarihine tüm zamanların en seksi ekran öpücüklerinden biri olarak geçen, süper ürpertici bir baş aşağı öpüştü. 2003'te En İyi Öpücük dalında MTV Film Ödülü'nü bile kazandılar.

Kirsten o öpücüğü çekmenin nasıl bir şey olduğunu W Magazine'e açtı ve bu kadar ünlenmesini asla beklemediğini söyledi.

"Ünlü olacak bir öpücük gibi hissetmedim çünkü Tobey... Yağmur yüzünden burnuna su geliyordu ve sonra Örümcek Adam takımının içinde nefes alamıyordu ve sonra... Sadece gecenin çok geç olduğunu hissettim. Hiç o açıdan düşünmemiştim."

Elbet Bir Gün Dizisi İlk Bölümü İle Dikkat Çekmeyi Başardı Elbet Bir Gün Dizisi İlk Bölümü İle Dikkat Çekmeyi Başardı

Kirsten, 2014'teki Graham Norton Show'da olduğu gibi önceki röportajlarda sahnenin ne kadar zor olduğu konusunda sesini yükseltmişti.

Ve 2007'de Tobey, Parade'e Örümcek Adam olarak yapması gereken en zor hareketin Kirsten'ı öpmenin nasıl olduğunu anlattı: "Ara sokakta öpüştüğümüz ve baş aşağı asılı kaldığım o sahneyi çektiğimizde... Burnumdan yağmur suyu akıyordu. Sonra Kirsten ıslak maskeyi geri çektiğinde havayı tamamen kesti."

Nihayetinde Kirsten, böylesine ünlü bir Hollywood öpücüğünün parçası olmaktan "gurur duyduğunu" söylüyor. Olması gerektiği gibi.