Teknolojinin de gelişmesi ile birlikte iş bulma konusunda yeni kapılar açılmaya başladı.

Özellikle mobil uygulamalar ve web siteler üzerinden iş bulmak, iş başvuru yapmak oldukça kolay bir hal almaya başladı.

Her ne kadar kolaylık sağlıyor olsa da uygulamaların çok olması İş aramak için hangi uygulamalar kullanılmalı ve İş aramak için kullanılması gereken uygulamalar sorularını ortaya çıkartmakta. Peki, iş aramak için hangi uygulamalar kullanılmalı?

Her uygulamanın kendine göre özellikleri bulunuyor, sadece özellikler değil uygulamalar içerisinde bulunan niteliklerde iş arayanlardan arayanlara göre değişiklik gösteriyor. Listedeki uygulamaların hepsi kendi içinde farklı amaçlara hizmet etmekte.

Bizim önerimiz, iş bulma konusunda daha hızlı sonuçlara ulaşmak istiyorsanız listedeki uygulamaların çoğuna sahip olmanızdır.

İşin Olsun – İş Bulma Uygulaması

İşin Olsun uygulaması daha önceden iş arama uygulamalarına bakmış kişilerin karşılaşmış olma olasılığının yüksek olduğu bir uygulama. Tasarım ve sadelik açısından oldukça iyi konumda olan uygulama. Departman kısıtlaması olmaması nedeni ile iş imkanı konusunda oldukça fazla imkan sağlıyor.

Sadece iş arayan için değil, işveren için de oldukça fazla imkan sağlayan uygulama evden çalışmak isteyenler için de imkanlar tanımakta. Basit ara yüzü ve hızlı panel tasarımı sayesinde neredeyse her telefonda çalışma özelliğine sahip.

İş kur Mobil – İş Bulma Uygulaması

İş Kur Mobil uygulaması üzerinden sadece firmaların ilanlarına değil yerel bölgenizde bulunan alanlarda verilen belediye iş ilanlarını da görüntüleyebilir, başvuruda bulunabilirsiniz. İş Kur mobil uygulaması kriterlerinize göre iş bulmanız konusunda oldukça fazla imkan sağlamakta.

Instagram çöktü mü? instagram geri atıyor durduruldu hatası Ne Oldu? Ne Zaman Düzelecek Instagram çöktü mü? instagram geri atıyor durduruldu hatası Ne Oldu? Ne Zaman Düzelecek

Konum arama, kriter arama seçenekleri sayesinde alanında uzman olduğunuz alanlarda ya da isteğinize uygun olan alanlarda iş bulmanıza olanak sağlıyor. İş bulma uygulamaları arasında yer alan ve mutlaka telefonunuzda olması gereken devlet destekli iş bulma uygulamasıdır.

24 Saatte İş – İş Bulma Uygulaması

24 Saatte iş uygulaması sayesinde başvurularınız oldukça hızlı şekilde sonuçlanacaktır. CV hazırlığı yapmanıza gerek kalmadan sadece profil oluşturarak iş ilanlarına başvurabilir ve 24 Saat içerisinde cevap alabilirsiniz.

İş bulma uygulamaları arasında yer alan 24 Saatte İş uygulaması 24 Saat içerisinde cevap almanızı garanti etmekte. En iyi işverenler ile çalışan ve işverenlerin geçmişini de yayınlayarak çalışacaklara uygun koşul sağlayan uygulama. Kısa sürede iş bulmak ve kazanç sağlamak isteyenler için uygun koşulları sağlıyor.

Bunların yanı sıra, İşverenler için de uygun koşulları sağlıyor. İşverenler aradıkları kriterde çalışacak kişileri 24 Saat içerisinde bulma imkanına sahip olabiliyor.

Linkedin – İş Bulma Uygulaması

İş bulma uygulaması denildiği zaman akıllara gelecek olan ilk uygulama Linkedin olmalıdır. Öyle ki, dünyaca ünlü olan bu uygulama üzerinden iş bulmama imkanınız neredeyse bulunmamakta.

Sosyal medya tarzında dizayn edilmiş olan bu uygulama, daha kolay iş bulmanız için elinden geleni yapmakla birlikte. İşverenler ile etkileşim halinde kalmanızı sağlamakta. Etkileşim halinde kalarak iş ilanlarından daha çabuk dönüş alabilir, başvuru sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

Aradığınız isteklere göre işler bulabilir oluşturduğunuz CV sayesinde kısa sürede geri dönüş alabilirsiniz. Büyük şirketlerin insan ilişkileri ile iletişime geçebilir yurt dışında çalışan şirketlere dahil iş başvurusunda bulunabilirsiniz.

İş hayatınızı tutmak gibi bir özelliği olması sayesinde de daha önceden çalıştığınız yerlerden aldığınız olumlu yorumları profilinizde gösterebilir. İş başvurusunda geçmişinizden parçalar gösterip işe girme şansınızı arttırabilirsiniz.

Kariyer.Net – İş Bulma Uygulaması

İş aramak için kullanılması gereken uygulamalar arasında bulunan ve ciddi anlamda kullanıcı olan Kariyer.Net iş bulma konusunda size oldukça fazla yardımcı olacaktır.

İçerisinde bulunan detaylı iş ilanları sayesinde iş hakkında her bilgiye sahip olabilir, başvuru yapabilir veya istediğiniz kriterlerde iş araması sağlayabilirsiniz. Basit CV oluşturma paneli sayesinde kısa sürede CV oluşumunu sağlayabilir ve anında iş başvurusunda bulunabilirsiniz.

İş verenler ile direkt uygulama üzerinden konuşma şansınızın bulunmasının yanı sıra şirketlerin açık adresi haritada gösterilmekte. Güvenlik konusunda elinden geleni yapan sistem işveren ve iş arayan kişiler için uygun koşulları sağlamak için her an güncel kalmakta.

İş aramak için hangi uygulamalar kullanılmalı bilmiyor ve sürekli olarak ikilemde kalıyorsanız listemizdeki bütün uygulamaları yükleyebilir. İş ilanlarınızı birden fazla uygulama üzerinden yapabilir bu sayede iş bulma sürecini daha da kısa bir süreç haline getirebilirsiniz.