instagram kalıcı hesap silme işlemi nasıl yapılır? İnstagram hesabımı silmek istiyorum diyorsanız doğru yerdesiniz.

Instagram kalıcı hesap silme işlemi için Instagram hesap silme sayfasına erişim sağlanıp, kalıcı hesap kapatma gerekçesi bildirilerek, silme komutuna onay verilmelidir. Instagram kalıcı hesap silme işlemine yönelik linki ve kalıcı hesap silme işlem adımlarını içeriğimizden öğrenebilirsiniz. 

Instagram Kalıcı Hesap Silme Adımları Neler?

Instagram kalıcı hesap silme işlemine yönelik aşamalar aşağıdaki şekildedir.
•    Bilgisayar veya mobil tarayıcıdan Istagram hesap silme linki olan https://www.instagram.com/accounts/login/?next=/accounts/remove/request/permanent/ adresine giriş yapın.

•    Bu alandan Instagram sitesine giriş gerçekleştirin. 

•    Görüntülenen sayfada yer alan “hesabını neden siliyorsun?” sorusunun yanındaki açılır menüden gerekçe seçimi yapın.

•    Sayfa altındaki kutucuğa Instagram kullanıcı şifrenizi girip, (kullanıcı adı) sil komutuna tıklayın.

Sıralanan adımların doğru şekilde izlenmesi halinde hesap silme başarıyla tamamlanır. Diğer yandan Instagram hesap silme linkine, https://help.instagram.com/370452623149242/?helpref=hc_fnav  adresinin “hesabınızın silinmesi” menüsü içerisinde yer verilen “kalıcı şekilde hesap silme talebi” başlığı altından ulaşabilirsiniz. 

Metaverse Nedir? Metaverse Nedir?

Instagram Kalıcı Hesap Silme Süresi Nedir?

Instagram kalıcı hesap silme işlemi için gerekli komutlar verildikten 30 gün sonra hesap kalıcı şekilde kapanır. İşlemden 30 gün sonra bir daha hesaba girmek, paylaşımları, beğenileri, fotoğrafları geri kurtarmak mümkün olmaz. Bu yüzden kalıcı şekilde hesap kapatacakların Instagram’daki önemli verilerini öncelikle başka bir alanda yedeklemeleri önerilir. 

Ancak, 30 gün tamamlanmadan önce hesap sahipleri şifreleri ile Instagram’a giriş yaparak kalıcı kapatma komutlarını otomatik olarak devre dışı bırakma şansına sahiplerdir.