Ekmek fiyatlarına uygulanmış olan zamlar peş peşe gelmiş bulunuyor.

Son olarak Bolu'da özel fırınların ekmeği yapmış olduğu zaman sonrasında halk ekmeğin fiyatı da zamlanmış oldu. Bolu Belediyesi halk ekmek fırınları artan maliyetler sebebiyle ekmeğe zam uygulamasını gerçekleştirdi. Günde ortalama olarak 7.000 adet üretilmiş olan ve 2010 gram mı 2.50 liradan satılan halk ekmeğin fiyatına Bir TL zam uygulandı. Bolu'da 200 gram Halk Ekmek artık 3.50 liradan satışa sunuluyor.

200 gram Ekmek 4 Lira Oldu

Bolu'daki özel fırınların bağlı bulunduğu Bolu aşçılar ve Pastacılar Esnaf ve Sanatkârlar Odası 210 gramı 3 liradan satılan ekmeğe 1 lira zam uygulama sonrasında 200 gram ekmeğin artık 4 liradan satışının gerçekleşeceğini açıkladı. Yapılmış olan zam bugünden itibaren geçerli sayılacak. Bolu'da özel fırınların ekmeği yapmış olduğu zammın sonrasında halk ekmeğin fiyatı da artış gösterdi. Bolu Belediyesi Halk Ekmek fırınlarında üretilmiş olan ekmeğin fiyatı 2,5 liradan 3,5 liraya çıkarılmış oldu.

Bolu Belediyesi halk ekmek fırınları artış gösteren maliyetler sebebiyle ekmeğe zam yapma uygulamasını gerçekleştirdi. Gün içinde ortalama olarak 7.000 tane üretimi gerçekleşen ve 210 gramı 2,5 liradan satışı yapılan halk ekmeğin fiyatı da 1 lira artış gösterdi. Artışın gerçekleşmesi ile Bolu'da 200 gram Halk Ekmek artık 3,5 liradan satışı gerçekleşecek.

Bolu'daki yer alan özel fırınların bağlı bulunmuş olduğu Bolu aşçılar ve Pastacılar Esnaf ve Sanatkârlar Odası 210 gramı 3 liradan satışının yapılmış olduğu ekmeğe bir TL zam uygulayarak 200 gram ekmeğin satışını 4 liradan gerçekleştireceğini açıkladı.
Bolu Belediyesi Halk Ekmek fırınlarında üretimi yapılan ekmeğin fiyatını artırmış bulunuyor. Yapılmış olan artışın sonrasında iki buçuk liraya satılmış olan ekmek bundan sonra 3,5 liraya satışı yapılacak.

Bolu’da Halk Ekmeğe Zam!

Bakanlıktan Ayçicek yağı açıklaması Bakanlıktan Ayçicek yağı açıklaması

Bolu'da normal ekmek fiyatının artış göstermesi sonrasında şimdi de Bolu Belediyesi tarafından üretimi yapılan halk ekmek fiyatı da zamlı olarak vatandaşa verilecek. Bolu Belediyesi halk ekmek fırınları yapmış oldukları açıklamalarda artmış olan maliyetler nedeniyle ekmeğe zam uyguladıklarını ifade etti. Bir gün içinde Ortalama olarak 7.000 tane üretimi yapılıp halka sunulan ekmeğin 210 gramı 2,5 liradan verilirken fiyatın artması ile 200 gram Halk Ekmek artık 3,5 liradan satılacak.

Halk ekmek tekrardan zamlandı. Bolu'da normal ekmek fiyatının artırılması kararı alındıktan sonra Bolu Belediyesi tarafından üretilen halk ekmek fiyatı da zamlı olarak vatandaşa verilecek. Günümüz şartlarında artan maliyetleri sebep göstererek ekmeğe zam yapma kararı alan Bolu Belediyesi ekmeğin satışını 2,5 liradan 3,5 liraya yükseltti.

Ekmeğe yapılan zamlar son günlerde birçok ili kapsayacak şekilde uygulandı. Buna göre Ankara1 TL zam talebinde bulundu. Van valisi ekmeği uygulanacak olan zammı durdurma kararı aldı. İstanbul'da da gerçekleşen ekmeğe zam uygulaması Zonguldak'ta da uygulanarak hızlı bir şekilde zam kararı alındı. Ankara Valiliği’nden gelmiş olan açıklamaya göre ekmek zammının iptali söz konusu.

Diyarbakır'daki ekmek zammına Vali Karaoğlu tarafından durduruldu ve zam uygulanması yapılmadı. Bolu'da yer alan fırıncılar tarafından ekmeğe yapılan zam sonrası Bolu Belediyesi tarafından üretimi yapılmış olan halk ekmeğe de zam uygulanmasına gidildi. Birçok ilde valiler tarafından durdurulan ekmeğe zam uygulanması Bolu'da gerçekleşmedi. Vatandaşın Günden güne alım gücünün zayıflamış olduğu şu günlerde ekmeğe yapılan zam kararı ile Bolu'da yaşayan vatandaş halk ekmeği iki buçuk liradan satın alırken bugünden sonra üç buçuk liradan alacak.