En düşük faizli krediler hakkında net bilgiye sahip olmak için öncelikli olarak çekilecek kredinin tutarı ve ödeme vadesi önemlidir.

Bazı bankaların uygulamış oldukları faiz oranları vade dilimine göre değişmektedir. Örneğin 10 bin lira için 12 ay vade anlaşmasında oluşan yüzdelik faiz oranı, vade 36 aya çıktığında artış gösterebilmektedir.

Pandemi döneminde yapılan faizsiz kredi kampanyaları sona ermiş ve faiz oranı ortalama yüzde 2,5’ten hesaplanmaya başlamıştır. Aynı zamanda bazı bankaların yeni müşterilere özel uyguladığı faiz oranı veya üç ay ertelemeli ödeme planı sunduğu kampanyaları bulunmaktadır.
 
Bireysel İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

Gardiyan ( İnfaz ve Koruma Memuru) Nasıl Olunur? 2022 Şartları ve Maaşları Gardiyan ( İnfaz ve Koruma Memuru) Nasıl Olunur? 2022 Şartları ve Maaşları

Acil nakit ihtiyacını karşılamak için kullanılan bireysel ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunmak şu zamanda oldukça kolay. Bankaların mobil uygulama sitelerinden ön başvuru ile ya da şubeden yapılacak başvuru neticesinde kısa sürede sonuçlanmaktadır. İstenen evraklarla birlikte kredi başvurusu tamamlandıktan sonra çekilecek kredi aynı gün hesaba yatırılıyor. 
Öncelikli olarak kimlik ve maaş bordrosu ya da gelir beyan bilgisi talep edilen ilk evrak olmaktadır. En düşük faizli krediler hangi bankada hangi vade ile sunuluyor?
 
En Uygun Kredi Hangi Bankada?

Acil ihtiyaç kredisi kullanabileceğiniz ve nakit sıkıntısına kısa zamanda çözüm amaçlı en uygun kredi veren Vakıf Bank 1,91 faiz oranıyla ilk sırada yer alıyor. Otuz altı aya kadar uzayan vadede faiz oranı sabit. Faiz oranı 2,05 olan İş Bankası’nda 36 ay vade ile ihtiyaç kredisi alınabilir. QNB Finans’ın 2,07 faiz oranı yeni müşterileri kapsamakta. Elli bin lira ihtiyaç kredisi için 24 ay vade sunuyor.
 
En düşük faizli krediler araştırmasında TEB; 12 ay vadeye 2,41 faiz uyguluyor. Garanti Bankası’nda bu oran 2,49 olarak güncellendi. Deniz Bank ihtiyaç kredisi faiz oranı on iki ay için 2,29. Bu oran vade değişikliği ile artış göstermekte. Akbank ise 2,41 faiz oranı ile 12 aylık bir vade sunuyor. Yapı Kredi Bankası’nda on bin lira için uygulanan faiz oranı 3,39. Aynı vade ile elli bin lira çekilmesi halinde fazi oranı 3,04 olarak belirlenmiş.

Banka kredi faiz oranları, kredi miktarına göre ve vadeye göre değişiklik gösterebileceğinden nakit ihtiyacı belirlendikten sonra uygun vade planı seçilmelidir.